Playing a video (Stop)
Powered by Haskell (GHC 8.8.4 )

Українські добровольці та волонтери мають багатий історичний шлях, що бере свій початок з часів Першої світової війни і продовжується до нинішніх подій, пов'язаних із вторгненням Російської Федерації в Україну.

Під час Першої світової війни та пізніше в боротьбі за незалежність у 1917-1921 роках українські солдати-добровольці героїчно боролися за свою країну. Вони були готові пожертвувати власним життям, щоб захистити ідеали свободи і незалежності.

Після відновлення незалежності України в 1991 році традиція солдатів-добровольців продовжилася, підтримуючи збройні сили та вирішуючи соціальні проблеми. Під час Революції Гідності та подій на сході України добровольці відіграли важливу роль у забезпеченні фронту для армії та допомозі пораненим.

Від початку війни Російської Федерації проти України у 2014 році українські волонтери є основною опорою для підтримки військ на передовій та постраждалих громадян. Їхні зусилля є символом національної єдності та готовності захищати свою країну від зовнішньої агресії.

Таким чином, історія українських добровольців відображає дух самопожертви, патріотизму та непохитної віри в майбутнє Батьківщини, який залишається актуальним і в сьогоднішніх реаліях.

В архіві УСС, в матеріалах про діяльність УБУ не лише згадувалося про «золоті годинники, ланцюжки, бранзолети, кульчики і інші жіночі та мужеські дорогоцінності», які жертвували українці. Згадувалися й конкретні історії, коли та чи інша пані приносила останнє родинне золото в «дар для стрільців».

Перший рік війни не охолов запалу – волонтерство вже набувало фахових напрямів. Так, після відвоювання Львова українське жіноцтво творить «Українську Самаританську Поміч» (УСП). «Скільки їх зголосилося! Були між ними монахині, вчительки, студентки, кравчині, домашні помічниці», - згадувала про зголошення на медичні курси секретар УСП Ірина Домбчевська. І якщо інтелігенція жертвувала на свою медичну службу гроші та матеріали, то сільські жінки надсилали подушки, вишивані рушники та лляні полотна.

Майже 40 країн світу взяли участь в Першій світовій війні і хоча України в цьому списку не було, зате були українці, які мали амбіції використати війну в своїх державницьких цілях. Насамперед мова про галичан, які користуючись ліберальнішим життям в Австро-Угорщині, добре десятиліття готувалися до воєнної завірюхи. Так, ще в 1894 році виникло Товариство «Сокіл», а в 1900 році - «Січ». Коли 28 червня 1914 року в Сараєво було вбито австрійського престолонаслідника Франца-Фердинанда, що стало прямим приводом до І Світової війни, то в той же день у Львові відбувся «Шевченківський Здвиг». На ньому понад 12 тисяч представників сокільсько-січових товариств презентували близько 2 тисяч осередків та 120 тисяч членів.

Всі українські політичні партії об’єдналися в «Головну Українську Раду» (ГУР, згодом ЗУР), а для вирішення питання легіону – створено «Українську Боєву Управу» (УБУ). За короткий час представники бездержавної нації організували свій політичний та військовий провід, а вже в серпні 1914 року було розбудовано велику мережу громадських та повітових комітетів, які займалися організацією легіонерів. За цей час до «Українських Січових Стрільців» (УСС) зголосилося 28 тисяч добровольців.

Як нас запевняє історія,шлях українских добровольців та волонтерів бере свій початок ще з часів першої першоїсвітової війни.Під час першої світової війни зісторони Австроугощини ,укранців закликали вступати

до УСС .Українці відгукнулися та велика кількість доброволців бажали вступити до УСС.Зараз в нашій ситуації ,велика кількість добровольців вступала до УСС. Зараз в нашій ституації велка кількість добровольців вступають до військових органзацій.Також не треба забувати про волонтерів як і тоді волонтери допомагають людя.Допомагають з усим з їжею,з ліками ,зжитлом ,з різми речеми першої необхідності.

Війна стала приводом для українців домагатися створення свого добровольчого батальйону. Оскільки Львів захопили царські війська, то місцем офіційного оформлення УСС став Стрий, де зібралося 10 000 добровольців. Проте, 3 вересня 1914 року австрійська влада дозволила лише 2 500 вояків прийняти присягу й утворити легіон УСС. В архіві УСС, в матеріалах про діяльність УБУ не лише згадувалося про «золоті годинники, ланцюжки, бранзолети, кульчики і інші жіночі та мужеські дорогоцінності», які жертвували українці. Згадувалися й конкретні історії, коли та чи інша пані приносила останнє родинне золото в «дар для стрільців».

Волонтерство вже набувало фахових напрямів.Після відвоювання Львова українське жіноцтво творить «Українську Самаританську Поміч». Якщо інтелігенція жертвувала на свою медичну службу гроші та матеріали, то сільські жінки надсилали подушки, вишивані рушники та лляні полотна.

Українські добровольці та волонтери: історія традиції від Першої світової війни до сучасної війни Російської Федерації проти України

 

Волонтерство та добровольців в Україні мають багатовікову історію, яка відображає відданість та патріотизм народу в найважчі часи. Від Першої світової війни до сучасної війни проти Російської Федерації, українські добровольці та волонтери були ключовими фігурами у боротьбі за незалежність та суверенітет України.

 

Перша світова війна та боротьба за Українську Народну Республіку: Під час Першої світової війни українці виступили на захист своєї ідентичності та територіальних прав. Тисячі українців добровольців вступили до армії Австро-Угорщини та Центральних держав, борючись за створення Української Народної Республіки.

 

Міжвоєнний період та Голодомор: У період між Першою та Другою світовою війнами українські волонтери боролися за врятовання України від голоду та геноциду, викликаного Голодомором 1932-1933 років. Вони волонтерили та збирали гуманітарну допомогу для потерпілих.

 

Друга світова війна та УПА: Під час Другої світової війни українські добровольці створили Українську Повстанську Армію (УПА) та інші опорні пункти для боротьби проти нацистів та комуністів. Вони відстоювали ідею української незалежності.

 

Сучасні війни та військові операції: Після отримання незалежності в 1991 році та пізніше після агресії Російської Федерації проти України у 2014 році, волонтери стали ключовими діячами. Вони організовувалися в добровільні батальйони, збирали кошти, забезпечували військову техніку, та надавали медичну допомогу пораненим бійцям. Ця активність сприяла відстоюванню територіальної цілісності України та підтримці її боротьби за свободу.

 

Міжнародна співпраця та підтримка: Українські волонтери не лише допомагали на передовій, але і вели активну роботу з міжнародною спільнотою, намагаючись привернути увагу до агресії Російської Федерації та визнання України як жертви агресії.

 

Українські добровольці та волонтери протягом історії доводили свій патріотизм та готовність боротьби за свою країну. Їхні зусилля і жертви не тільки зміцнювали дух нації, але і підкреслювали важливість волонтерства та громадської активності в будь-які часи. На шляху до своєї незалежності та суверенітету Україна може пишатися своїми синами і дочками, які завжди готові захищати свою батьківщину.

Есе. Українські добровольці та волонтери: історія традиції від Першої світової війни до сучасної війни Російської Федерації проти України.

10-А. ПСвійна. Есе