7. Хрестовоздвиженський монастир у Києві – це один з найстаріших монастирів в Україні, заснований у XI столітті. Він відігравав важливу роль у культурному та духовному житті Києва протягом століть. Монастир відомий своєю архітектурою, зокрема Головною церквою Хрестовоздвиженською, яка має багато цінних ікон та фресок. Тут також зберігаються реліквії святого Володимира.



5. Музей-садиба Івана Котляревського — меморіальний комплекс у Полтаві на основі садиби, де 1769 року народився засновник нової української літератури Іван Петрович Котляревський. Садибу занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України в статусі пам’ятки національного значення.
Музей-садибу було відкрито в 1969 році, проголошеному рішенням ЮНЕСКО роком Івана Котляревського, з нагоди 200-річного ювілею поета. Відтворення комплексу здійснювали за акварельним ескізом Т. Г. Шевченка. Реконструкцію здійснено архітектором В. М. Тертичним.
Біля входу на подвір'я — меморіальна дошка з написом: «Садиба І. П. Котляревського. Земля натхнення великого поета. Тут засвітив він зорю нової української поезії. Звідси вийшли в безсмертя «Енеїда», «Наталка Полтавка», «Москаль-чарівник». Івановій Горі доземно вклонялися Тарас Шевченко, М. Гоголь, М. Щепкін, Леся Українка, Панас Мирний, М. Кропивницький, М. Заньковецька, багато інших діячів культури. Слава осяює це місце. Схились до святині!»

4.Спаська церква Полтавської області колись була невеличким приділом Спасо-Преображенського храму, що знаходився на території Хрестовоздвиженського монастиря. У 1706 році його перенесли до полкової Полтави, в район адміністративної частини міста. За переказами, саме в Спаському храмі, де клятву вірності інтересам городян давали всі відомі полтавські полковники. З часом дерев’яна церква, зведена з дубових брусів, почала руйнуватись. З метою збереження церкви була оголошена благодійна підписка - збор коштів на проведення ремонтно-реставраційних робіт. Окрім того, було поставлено завдання винайти такий спосіб збереження пам’ятки, щоб донести її навіки.

3.Пам'ятник українським козакам було створено у Полтаві у 1994 році. Авторами цього проекту були скульптор В. Білоус і художник В. Батурин. Його встановили на Панянському бульварі, де у VIII столітті стояла сторожова вежа фортифікаційних укріплень фортеці Полтава. Його відкриття було приурочене до свята Покрови Пресвятої Богородиці, яка вважається небесною покровителькою козаків і їхнього війська.

2. Пам'ятник Тарасові Шевченку
Полтавський пам'ятник Тарасу Шевченку розташований у Петровському парку, навпроти Полтавського краєзнавчого музею, споруджений видатним українським скульптором І.П. Кавалерідзе у стилі конструктивізм.
Відкрито пам'ятник 12 березня 1926 року. З цієї нагоди на місці відкриття відбувся мітинг жителів Полтави, навколишніх сіл та гостей з інших міст. Коли спало покривало, полинула знайома всім мелодія композитора Г.П. Гладкого і кількатисячний хор заспівав «Заповіт» Т.Г. Шевченка.
Пам'ятник споруджено за проектом скульптора І.П.Кавалерідзе із залізобетону. На формах пам'ятника позначився вплив художніх принципів конструктивізму. Так, п'єдистал подано як асиметричне нагромадження площин і обсягів, з яких ніби постає фігура поета. Суворий лаконізм, узагальнені форми пам'ятника створюють образ борця за волю і соціальну справедливість українського народу. Висота фігури Т.Г. Шевченка — 1,8 м, висота постаменту — 3,2 м.

1. Монумент Слави — пам'ятка монументального мистецтва початку XIX століття на честь 100-ліття Полтавської битви 27 червня 1709 року. Пам'ятник встановлено у 1811 році в центрі Круглої площі міста Полтава. Монумент Слави замикає перспективу восьми вулиць міста, є його ідейною і містобудівною домінантою, утворює разом із забудовою Круглої площі ансамбль доби російського класицизму.Монумент Слави — чавунна колона тосканського ордера на кубічному гранітному постаменті, що стоїть на ступінчатому стилобаті у формі чотирикутного бастіону, в основу якого вмонтовано 18 гармат

1. Побудуйте схему маршруту екскурсії та опис історичних пам'яток Полтави