Playing a video (Stop)
Powered by Haskell (GHC 8.8.4 )

Зорі бувають:

Фізично-змінні;Пульсуючі змінні;Еруптивні;Цифеїди;Класичні;Нові;Наднові;Нейтронні

Екзопланета (від грец."поза", "зовні"),або позасонячьна планета ,- планета , що оберається навколо зорі , тобто за межами нашої Сонячьної стстеми

Температура зір дуже різняться. Холодні червоні зорі мають температуру близько 3000К. Наше Сонце з температурою фіотосфери 6000К належить до жовтих карликів. Температура гарячих зір сягає 50000К. Основна частина випромунювання гарячих зір припадає на ультрафіолетову частину спектра, і ми їх бачимо як зорі блакитних кольорів. Найбільш гарячими є молоді зорі типу Вольфа-Райе, температури фотосфер яких дуже високі: від 60000 до 100000К.

Спектральна класифікація зір. Зорі відрізняються великою розмаїтністю, однак серед них можна виділити окремі групи , що мають загальні властивості. Найважливіші розходження спектрів зір полягають у кількості та інтенсивності спостережуваних спектральних ліній, а також у розподілі енергійї в безперервному спектрі.

Парсек-це відстань, з якої середній радіус земної орбіти(рівний 1а.о.), перпендикулярний до променя зору, видно під кутом 1" (одна кутова секунда)

Світловий рік -відстань , яку проходить електромагнітне випромінювання (світло)у вакуумі за 1 рік.

Світністю L називають повну енергію, випромінювану зорею за 1с.

Зорі.Еволюція зір