Playing a video (Stop)
Powered by Haskell (GHC 8.8.4 )

Зовнішні економічні зв’язки

 

Зовнішня торгівля. Економічні реформи, що розгорнулися в 1980-1990-і рр., Справили великий вплив на розвиток зовнішньоекономічних зв'язків в цілому і зовнішньої торгівлі зокрема. Зміни стосуються регулювання зовнішньоекономічних зв'язків, зростання обсягів як експорту, так і імпорту, частково і структури експорту товарів і послуг. За даними МВФ, у 2006 р частка Індії в світовому експорті становила 1,3%, що сильно поступається частці Китаю та порівняти з питомою вагою Бразилії. За даними СОТ, Індія посідає за обсягом експорту 28-е місце у світі, а за обсягом імпорту- 17-е

іційна назва Респу́бліка І́ндія (англ. Republic of India, гінді भारत गणराज्य, трансліт. Bhārat Gaṇarājya)[1] — країна у Південній Азії. Індія є другою за чисельністю населення та сьомою за площею країною світу, а також найнаселенішою демократією світу. Оточена Індійським океаном на півдні, Аравійським морем на південному заході та Бенгальською затокою на південному сході, і розділяє сухопутні кордони з Пакистаном на заході[a]; Китаєм, Непалом і Бутаном на півночі, а також із М'янмою і Бангладеш на сході. В Індійському океані, країна знаходиться неподалік Шрі-Ланки та Мальдівів; її Андаманські і Нікобарські острови розділяють морський кордон із Таїландом та Індонезією.

Міжнародні зв’язки України з индия

 

Офіційні українсько-індійські відносини розпочалися 26 грудня 1991, коли Індія визнала незалежність України, а 17 січня 1992 між країнами було встановлено дипломатичні відносини. 13 лютого 1993 року Перший Надзвичайний і Повноважний Посол України в Індії вручив Президентові Республіки Індія свої вірчі грамоти.

Рослинництво забезпечує понад 75 % всієї вартості сільськогосподарської продукції. Індія увійшла до першої трійки країн світу за вирощуванням пшениці, рису, чаю, цукрової тростини, арахісу, тютюну, картоплі. Вона випереджає всі держави світу за збором просу, джуту, бавовника та бананів.

Зараз країна володіє багатьма сучасними видами технологій. Вона може власними силами запускати штучні супутники Землі, має ядерну зброю, входить до групи світових лідерів за обсягами виробництва програмного забезпечення. Зростає представництво транснаціональних корпорацій Індії в провідних світових рейтингах.

Основу вторинного сектору Індії становлять види міжнародної спеціалізації: ювелірна і діамантова, нафтохімічна, чорна металургія, фармацевтична, машинобудівна, легка промисловість.

У цьому секторі Індії зайнято 30 % економічно активного населення. У торгівлі та побутовому обслуговуванні переважають дрібні підприємства.

10-А Індія