



У Криму багато фортець, які будувалися європейцями й за європейським зразком. Найвідоміші – Судак і Кафа (Феодосія) належали генуезцям, які володіли практично всім південним берегом Криму.У Кримських горах є багато печерних міст, які часто мали й наземні будівлі. Найбільше з печерних міст — Мангуп, його площа – біля 90 гектарів, висота над рівнем моря — 600 метрів, вище, ніж інші печерні міста. Це була столиця князівства Феодоро, яке було населено готами, це германське плем’я прибуло сюди в епоху Великого переселення народів. Після того, як в 1475 році місто було захоплено турками, його населяли переважно караїми (нащадки хазар – тюрки, які прийняли іудаїзм). В XVIII столітті жителі залишили місто.
На гірських вершинах є багато руїн маловідомих фортець і замків, від яких залишилися незначні залишки. Туристи відвідують великі фортеці, такі як у Судаку, Феодосії, античне місто Херсонес, а феодальні замки, які в минулому нагадували європейські, стоять у руїнах і їх туристи практично ніколи не відвідують.
Площа Севастополя (1100 квадратних кілометрів, з них 236 квадратних кілометрів займає море), більша від площі Москви (1090 квадратних кілометрів) у межах Московської кільцевої автомобільної дороги.
Щороку Набережну Ялти відвідують до одного мільйона людей (700 тисяч туристів, інші – жителі міста).
У селищі Щолкино є велика занедбана споруда Кримської атомної електростанції. В 1987 році її будівництво призупинили, причому один з енергоблоків мав 80 % готовності. Будівництво не відновляли, металеві конструкції утилізували на металобрухт, будинок зараз планується знести.
Найвищі сходи ведуть від Георгієвського монастиря ( біля Балаклави) до моря. Перепад висот – біля 200 метрів. По сходах так просто не прогулятися, оскільки вона знаходиться в зоні, забороненій для відвідування сторонніми людьми.
Найдовше місто – Керч, уздовж моря воно тягнеться на 35 кілометрів.
Найбільший дитячий табір у світі — Артек. Він був заснований в 1925 році, коли було поставлено кілька наметів для проживання дітей. Зараз складається з п’яти окремих таборів на площі 208 гектарів (для порівняння, площа Монако — 202 гектара). Одночасно табір може прийняти майже 5 тисяч дітей. За весь час існування тут побувало біля півмільйона дітей.



