Playing a video (Stop)
Powered by Haskell (GHC 8.8.4 )

Rasa R. l/d „Vaivorykštė“

Problema:

Tėvų baimė: sulis, išsiteps, sušals, įsidurs, kita. Reikia papildomų drabužių - galimai trūksta finansų.

Nėra galimybių džiovinti aprangos (neįrengtos drabužių džiovyklos). Nelygūs pasivaikščiojimo takai..., traumų galimybė.

Mokytojai ,,nemyli“ refleksoterapinio tako :(, taip pat nenori lietui lyjant į lauką - gal būt, tėvų poreikiai svarbiau.

Galimybės:

Išnaudojame maksimaliai, pagal savo įstaigos galimybes. Daug mokytojai kartu su vaikais gamina priemonių iš antrinių žaliavų - priemonės įdomios, kelia teigiamas emocijas, nebaisu sulaužyti..., kita.

Kauno lopšelis - darželis "Volungėlė"

Birutė ir Neringa.

 

 

Manome, kad ne visų darželių teritorijos pritaikytos ugdymui lauke ir didelį vaidmenį atlieka oro tarša.

 

Lauke vaikai išsilaisvina, atsiskleidžia jų kūrybingumas – patys kuria idėjas veiklai, iš jų galima pasimokyti, vėliau tas mintis plėtoti ir pritaikyti grupėje.

Edita, l/d"Spindulėlis"

Problemos.

Neigiamas tėvų požiūris į švarą ir buvimo lauke trukmę.

Galimybės.

Plačios galimybės patirtiniam vaikų sveikatos kompetencijos ugdymui.

Laima, "Spindulėlis"

 

Problemos: vaikų saugumas, dėl į kiemą važiuojančių automobilių; pavėsio trūkumas (iškirto senus medžius); kai kurie tėvai rudenį ar žiemą nenori, kad vaikas būtų vedamas į lauką.

 

Galimybės: išnaudoti ir kitas darželio kiemo erdves, ne tik grupės žaidimų aikštelę; keliauti į Kalniečių parką.

Kauno darželis ,,Vaivorykštė"

Virginija Šalčienė

Problemų kaip ir nėra. Svarbu, kad būtų saugi kiemo aplinka ir stebėti vaikų fizines galimybes.

Galimybės - neribotos, žaidimams panaudoti visa tai, ką turime savo aplinkoje: baseinus, sportinę įrangą, refleksoterapinius takus, karstykles, čiuožyklas, muzikos instrumentus, gamtinę medžiagą, siurprizus - balionus ir kt.

TEMA DISKUSIJAI (Lauko projektai)

Sveikatos kompetencijos ugdymas lauko aplinkoje:

• Problemos

• Galimybės

4Sveikatos_4lauko