Playing a video (Stop)
Powered by Haskell (GHC 8.8.4 )

Відокремлені уточнювальні члени речення

уточнювальні ч р 8 кл

Відео 3

Відео 2

Відео 1

Відокремлені означення

 

Означення відокремлюють , якщо вони:

 

– стосуються члена речення, вираженого особовим займенником (Йду в простори я, чулий, тривожний.)

 

– стоять після означуваного слова-іменника (інверсія), особливо, якщо перед ним уже є означення ( 1)Йде зима, холодна і різка.2) І панує холодна зима, невблаганна і люта.)

 

– виражені прикметниковим або дієприкметниковим зворотом, який стоїть після означуваного слова: (Ще спить земля, укутана снігами.)

 

– виражені дієприкметниковим зворотом або одиничним дієприкметником, який стоїть перед означуваним словом, алемє обставинно-причинове значення (1) Скуті кригою страшною, сплять озера і гаї. 2) Зацікавлені, ми підійшли й посідали.)

 

         Поширені означення, виражені дієприкметниковими зворотами, що стоять перед означуваним іменником і не мають додаткових обставинних відтінків значення, не відокремлюють. (Стоять налиті сонцем дні.)

 

– якщо непоширене чи поширене означення відмежоване від означуваного слова іншими членами речення, воно відокремлюється незалежно від місця розташування в реченні. ( І ми пішли, палкі, веселозорі.)

 

АЛЕ

Якщо перед означуваним іменником немає означення, непоширені означення, що стоять після нього, можуть відокремлюватися або не відокремлюватися – за бажанням автора. Записуючи такі речення, слід керуватися їхнім інтонуванням. (Ідуть дощі легкі й прозорі. – Промерзло небо, місячне і тихе.

 

          Для підкреслення змістової ролі в реченнях можуть відокремлюватися і неузгоджені означення, виражені іменниками у формах непрямих відмінків із прийменниками або без них. (Невеличкий, з кулачок, жив в болоті куличок. Звучав потемнілий дзвін, пудів на тридцять.

         Найчастіше відокремлюють неузгоджені означення, що характеризують особу (її зовнішній вигляд, риси, вдачі), рідше – предмет (його форму, розмір тощо). (Висока, до шії козаків, трава вкривала береги річки.)

Українська мова. Відокремлені означення. 8 клас
(4:36)
Play
8 клас. Українська мова. Відокремлені додатки та обставини. Розд
(24:00)
Play
Відеоурок української мови для 8 класу: “Відокремлені обставини”
(3:33)
Play
Відокремлені означення: правила, способи вираження, будова.
(13:49)
Play
8 клас. Українська мова. Урок 1. Тема. Відокремлені члени реченн
(24:09)
Play
8 клас. Українська мова. Поняття про відокремлення
(14:32)
Play
8клас. Українська мова. Поняття про відокремлення. Відокремлені
(30:20)
Play
Відокремлені члени речення