Творчість Григора Тютюнника. (Матеріали для уроків у 7, 11 кл.)
Творчість Григора Тютюнника. (Матеріали для уроків у 7, 11 кл.)
Хронологічна таблиця життя й творчості Григора Тютюнника
Кажуть, Тютюнник був дивною людиною: бачив життя не таким, яким воно видавалося іншим людям. Умів письменник бачити таке, на що інші просто не звертали уваги. Умів слухати і чув те, чого інші не чули.
Доля приготувала Григору багато випробувань, починаючи з раннього дитинства. Голод тридцять третього не обминув і Тютюнників, їхня сім'я мало не вимерла з голоду. Коли Григору було шість років, батька заарештували. З мамою стосунки у хлопчика були непрості, тому після арешту батька його забрав до себе батьків брат. Почалася війна. І знову голод, тому хлопчик вирішив повернутися до свого села. «Йшов пішки (війна кругом), маючи за плечима одинадцять років, три класи освіти і порожню торбинку, в котрій з початку подорожі було дев'ять сухарів, перепічка і банка меду — земляки дали на дорогу. Потім харчі вийшли.
Почав старцювати. Перший раз просити було неймовірно важко, соромно, одбирало язик і в грудях терпло, тоді трохи привик. Ішов рівно два тижні ...» Та лихо і тут його переслідувало. Хату, в якій жили Тютюнники, зруйнувала бомба.
Потім було навчання в ремісничому училищі. Григір пішов туди вчитися тому, що там давали сімсот грамів хліба на день і одяг. Цей хліб допоміг вижити їм з мамою в сорок сьомому році.
Спробував свої сили в різноманітних робітничих професіях, служив моряком на далекому Сході. Закінчив філологічний факультет Харківського університету.
Після закінчення навчання разом із дружиною їде працювати на Донбас, викладає у вечірній школі.